Małgorzata Jurewicz

terapeuta pedagogiczny, filolog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przewodnicząca Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Obornikach. Pedagog - terapeuta, ukończyła studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej, edukacji wczesnoszkolnej oraz kursy doskonalące z dysleksji rozwojowej w Gdańsku. Specjalizuje się w diagnozie i terapii specyficznych trudności w nauce.

Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego. To właśnie wtedy zwróciła uwagę na potrzebę poszerzania swoich kompetencji z zakresu pomocy dzieciom, które nie radziły sobie z nauką czytania i pisania. Obecnie jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ma realny wpływ na zapobieganie dysleksji i udzielanie pomocy terapeutycznej tym uczniom, którzy są w grupie ryzyka. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z rodzicami i nauczycielami, pracując jako terapeuta pedagogiczny i prowadząc szkolenia i warsztaty metodyczne.