Dorota Zawadzka

pedagog, psycholog rozwojowy, wykładowca, trener

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i studium nauczycielskiego w Warszawie na kierunku nauczanie początkowe. Społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiciel RP przy PEGI Council w Brukseli. Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem, związana m.in. z UW i SWPS w Warszawie oraz WSEiT i WSB w Poznaniu. Popularyzatorka wiedzy z zakresu wychowania i psychologii rozwojowej w ramach prowadzonych autorskich cykli wykładów i szkoleń dla nauczycieli i rodziców.

Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, jest inicjatorką i ambasadorką licznych kampanii i akcji społecznych, m.in. „Kocham nie biję”, „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Bezpieczne media”, „Firma Przyjazna Mamie”. Prowadząca autorskie programy telewizyjne i radiowe, m.in. „Superniania”, „I Ty możesz mieć Superdziecko”, „Świat Według Dziecka”, „Anioły i Bachory”. Zaangażowana w tworzenie i prace nad projektami ustaw mających na celu szeroko pojętą ochronę dziecka, jego dóbr i praw. Autorka licznych publikacji książkowych, aktywna blogerka, redaktor naczelna.