Dorota Minta

psycholog kliniczny, psychoterapeuta, trener

Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.  Czynna psychoterapeutka. Posiada znaczące doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania, doświadczającym obniżonego nastroju i niezadowolenia z jakości własnego życia, odczuwającymi brak satysfakcji z własnego życia  i niską samoocenę. Zajmuje się również  psychologicznymi aspektami odżywiania chorych  między innymi w chorobach nowotworowych.

Prowadzi szkolenia i warsztaty poruszające między innymi problematykę asertywności, komunikacji interpersonalnej, kreatywności i rozwoju osobistego. Autorka licznych publikacji prasowych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Ekspertka ds. edukacji THINK TANK. Prowadzi blog o roli kulinariów w psychologii człowieka. Pasjonuje się odkrywaniem tradycji kulinarnych różnych regionów Polski i zrównoważoną gospodarką żywieniową. Ekspert magazynu Zwierciadło.