Grupa Pro Alegria (GPA) powstała 1 września 2009 roku. Nazwa firmy oznacza grupę usług i ludzi, których celem jest wsparcie w rozwoju i edukacji naszych Klientów.

Przez ostatnich 5 lat swoje kwalifikacje pedagogiczne i psychologiczne wykorzystywaliśmy w pracy z dziećmi, rodzicami i nauczycielami prowadząc przedszkola, a także Niepubliczną Polsko-Angielską Szkołę Podstawową im. Johna Deweya. Prężny rozwój placówek i perspektywa objęcia w nich opieką we wrześniu 2014 roku łącznie 370 dzieci, których pracę i rozwój wspomagamy na co dzień, upewniły nas w przekonaniu, że nasz styl działania przynosi efekty.

Stale poszukujemy nowej jakości, stronimy od powielania szablonów. Tworzeniu naszych jednostek przyświeca wciąż mało popularna w polskim systemie szkolnictwa idea nauki poprzez działanie. Pozwoliliśmy sobie na naprawdę staranny dobór najlepszych nauczycieli. Zainicjowaliśmy podróże studyjne do szkół reprezentujących najskuteczniejsze systemy edukacyjne na świecie. Za nami pełen wrażeń i refleksji pobyt w helsińskich szkołach podstawowych funkcjonujących wg tradycji szkolnictwa fińskiego czy w jednym z włoskich ośrodków działających zgodnie z pedagogiką Marii Montessori. Przed nami odwiedzenie szkół Johna Deweya w Stanach Zjednoczonych, szkoły demokratycznej w Wielkiej Brytanii i wielu innych placówek edukacyjnych słynących z wykorzystania najbardziej efektywnych wzorców nauczania.

Jednak bogactwo naszych praktyk i doświadczeń to nie tylko kształcenie najmłodszych. Do odkrywania własnego potencjału zachęcamy również dorosłych. Tworząc w 2013 roku poznański oddział GPA zbudowaliśmy ofertę warsztatów i treningów podnoszących kwalifikacje pedagogiczne i terapeutyczne oraz pracowni terapeutycznych wspierających dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W szczególny sposób zależało nam na odniesieniu się do tych dziedzin i zagadnień, które w Poznaniu do tej pory nie były eksplorowane. Przecierając szlaki bazowaliśmy na tym, na czym znamy się najlepiej: edukacji, pedagogice i psychologii.

Zapraszamy do naszych pracowni i na sale szkoleniowe!
Zespół GPA