Tutoring i dni praktyczne w John Dewey School

Miło nam poinformować, że z początkiem II semestru w Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkole im. Johna Deweya do oferty zajęć dołączył Dzień Praktyczny oraz Zajęcia Tutoringu prowadzone przez dr n. med. Rafała Kuźniewskiego.

Dzień Praktyczny (zwany również Eksperymentalnym) będzie polegał na zastąpieniu podręczników i ćwiczeń metodami jak najbardziej doświadczalnymi, projektowymi, tożsamymi z filozofią naszej placówki. Sposób takiej pracy został pozytywnie zaopiniowany przez dr n. med. Tomasza Srebnickiego, podczas jego styczniowej superwizji w John Dewey School. Wierzymy, że takie rozwiązanie zaowocuje jeszcze bardziej efektywnym pobudzaniem kreatywności i samodzielności naszych Uczniów.

Za rozwój wrażliwości społecznej i emocjonalnej naszych Podopiecznych zadbają natomiast Zajęcia Tutoringu organizowane od tego miesiąca we wszystkich klasach. W najbliższym czasie prowadzący, dr n. med. Rafał Kuźniewski będzie poruszał z Uczniami temat umiejętnego rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie ze stresem. Celem zajęć będzie m.in. kształtowanie w Dzieciach umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, samooceny własnych postaw i zachowań, rozpoznawania oznak stresu czy stosowania prostych metod relaksacyjnych.

Dodano 06/03/2015